Katalogy autodílů generované z databází

Nejpokročilejší forma katalogů autodílů jsou databázové katalogy. Získat potřebné databáze je ale často velmi obtížné, a nákladné.

Data je možné získat zakoupením od firmy Tecdoc, což ale může být pro někoho mimo jeho finanční možnosti.Elektronické katalogy autodílů všech velkých firem na našem trhu jsou postaveny na datech Tecdocu. Bohužel katalog autodílů Tecdoc často neobsahuje některé katalogy, které by firmy potřebovaly. Při připojování dalších katalogů je třeba spojit číselníky aut Tecdoc (15-20 000 modelů aut) a nového katalogu, což je řešitelný problém pouze pro specializované firmy, které navíc dostanou kompletní data od výrobců autodílů, a která se prakticky jinak nedají získat.Spojení dat pouze počítačovým výpočtem, bez zapojení ruční práce,prakticky nelze provést. Proto i velké firmy na našem trhu řeší často problém jak přidat do svého katalogu autodílů další produkty firem, které nejsou v Tecdocu.Protože je to dost neschůdné, jsou někdy ještě používány i skenované katalogy,jejichž výroba je rychlá a levná. Také svojí jednoduchostí používání spoustě uživatelů vyhovují.

Datové katalogy autodílů vytváříme z dodaných dat, nebo databází,které opatříme my.Viz sekce Pořizování a zpracování dat.

Většina katalogů v sekci Portál Katalogy autodílů i jiných, lze ze stránek na internetu zrekonstruovat do podoby původních databází.

Vytváříme i databázové elektronické katalogy autodílů.


TOPlist